Login:
Heslo:
 
Reklama: Wifi Analyzer Užitečná aplikace pro Androida
Navigace: Obecná porada o nápravě /OPONA/ > ČTENÍ PRO ZDRAVÍ > VLIV NADMĚRNÉHO PŘÍJMU FLUORIDU NA LIDSKÝ MOZEK

VLIV NADMĚRNÉHO PŘÍJMU FLUORIDU NA LIDSKÝ MOZEK


 

               VLIV NADMĚRNÉHO PŘÍJMU FLUORIDU NA LIDSKÝ MOZEK

 

http://www.korenyzdravi.cz/?page_id=27

 

1.      Příjem fluoridů během těhotenství narušuje vývoj mozku

-          Výzkumy na zvířatech potvrdily narušení mozkovo- cévní integrity u narozených mláďat vedoucí ke vzniku poškozených a abnormálních neuronů zejména v pravém hipokampu.

-          Při podávání fluoridů dospělým králíkům obou pohlaví po dobu 100 dní byl pozorován třes, záchvaty a paralýza. Jaké budou asi reakce u lidí i při menších dávkách po pár letech je snad zřejmé.

 

2.      Zvýšený příjem fluoridů vede ke snižování IQ

-          Několik studií čínských autorů přináší konzistentní výsledky, které ukazují výrazný pokles IQ u školních dětí žijících v oblastech se zvýšeným obsahem fluoridů ve vodě. V posledním roce publikovali podobné nálezy lékaři z Iránu.

 

3.      Nadměrný příjem fluoridů narušuje funkci štítné žlázy

-          Nadměrný příjem fluoridů může vést k manifestaci syndromu deficitu jodidů (IDD)

Podle WHO je IDD celosvětově nejrozšířenější příčinou mentální retardace a všeobecný zdravotní problém ve 130 zemích světa, který postihuje okolo 740 milionů lidí.

 

4.      Zvýšený příjem fluoridů způsobuje psychiatrické a duševní poruchy u dospělých

-          Fluoridy v kombinaci s hliníkem vedou k poklesu mentální aktivity, oslabení paměti, neschopnosti koordinace myšlenek a snížené schopnost psát. Dalšími projevy jsou zmatenost, neschopnost koordinace, letargie a zpomalení reakcí.

-          Fluorid v kombinaci s nepatrným množstvím hliníku může mít významnou úlohu při patogenezi Alzheimerovy choroby.

 

5.      Fluorid je velmi účinný inhibitor mnoha enzymů a biochemických reakcí

-          Působení fluoridu jako metabolického jedu je mnohdy považováno za podstatu jeho toxikologických účinků.

-          Fluorid působí jako inhibitor 22 důležitých enzymů a jako aktivátor jiných 20 enzymů. Fluorid výrazným způsobem narušuje metabolizmus glukózy a produkci energie.

-          Dochází ke zvýšené produkci volných kyslíkových radikálů a peroxidů, protože fluorid inhibuje superoxid dismutázu a glutathion peroxidázu. Aktivuje rovněž peroxidaci lipidů.

 

 

6.      Fluorid je rychle absorbován z gastrointestinálního traktu

-          Fluorid z plazmy je ukládán v kostech a zubech; u zdravého dospělého člověka je asi 50 % fluoridu z plazmy vylučováno ledvinami.

-          Prvním zjevným indikátorem nadměrného příjmu fluoridů je zubní fluoróza, kterou je v současné době postiženo 30–50 % dětí v USA, v endemických oblastech Číny a Indie až 80 %. Jedná se o trvalé žluté až hnědé skvrny na zubech, v pokročilém stádiu dochází k rozpadu zubů.

-          Dlouhodobé zatížení fluoridy vyvolává i kosterní fluorózu. Tímto onemocněním jsou ohroženi zejména lidé s oslabenou činností ledvin.

-          Stejně tak i při ekzémech a podrážděné pokožce kolem úst může být viníkem právě pasta s fluoridy.

 

 

       7.        Fluorizace vody, zubní pasty, fluorizovaná stolní sůl aj. zapříčiňují apatii národa

 

-          Vězňové v gulazích i jinde byli dávkami fluoridů udržováni v apatii, stejně tak i otrávený národ nemá snahy o jakoukoliv změnu a je udržován v poslušnosti.   Poněvadž studie na toto téma byly v minulosti prováděny a nebyly zveřejněné, je nutno se domnívat, že je tak činěno plánovitě a záměrně.

 

8.      Fluoridům se dá vyhnout používáním jiných než běžných spotřebních výrobků

-          Nabízí se zubní pasty výrobců: Weleda, Lavera a jiných, pro zdraví zubů je však důležité, aby neobsahovaly pěnivé látky- tenzidy, narušující mikroflóru v ústech.

-          Namísto stolní soli používat sůl mořskou, nebo sůl se sníženým obsahem sodíku- např. výrobek Sal-Kal s obsahem draselné soli.

-          Dlouhodobá konzumace minerálek je riziková, nejvíce fluoridů obsahují: Bílinská kyselka, Vincentka a Zaječická hořká.

 
© opona2009.zacit.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma