Login:
Heslo:
 
Reklama: Bezpečnostní schránka Co to je bezpečnostní schránka.
Navigace: Obecná porada o nápravě /OPONA/ > DŮLEŽITÉ > Absolutní absurdní příklad výsměchu ...

Absolutní absurdní příklad výsměchu ...

Toto je absolutní absurdní příklad výsměchu právnímu systému.

Politici můžou všechno a nikdo na ně nemůže.

Hold kdo krade ve velkém bude za to ještě pochválen .

dnešní novinky.cz :

http://www.novinky.cz/domaci/251165-rebickovi-za-zapreni-stamilionu-hrozi-smesna-pokuta.html

Řebíčkovi za zapření stamiliónů hrozí směšná pokuta

Exministr dopravy a nynější majoritní vlastník fotbalové Slavie Aleš Řebíček

řekl minulý týden na setkání s fanoušky klubu, že prodal svůj podíl ve

stavební a dopravní firmě Viamont celkem za 700 miliónů korun.

To je však více než dvojnásobek sumy, kterou uváděl ve starších

majetkových přiznáních. Za to mu hrozí pokuta maximálně 50 tisíc korun.

Řebíčkovo rozporuplné majetkové přiznání prověří sněmovní mandátový a imunitní výbor. Výbor k podobnému kroku přistoupí vůbec poprvé, uvedla v pondělí ČT.

Řebíček byl od roku 2006 do roku 2009 ministrem dopravy a do roku 2010 poslancem, tudíž jako veřejný činitel musel každoročně předkládat majetkové přiznání. Platbu za podíl ve Viamontu prý obdržel v několika splátkách, v přiznáních však uvedl zisk v celkové výši pouze 343 miliónů korun.

„Budeme iniciovat jednání výboru, které by se mělo zabývat kauzou pana Řebíčka, a především tím, zda nelhal ve svém přiznání,“ sdělil televizi předseda mandátového a imunitního výboru Jeroným Tejc (ČSSD).

Řebíček je nyní v zahraničí, takže televizi pouze vzkázal prostřednictvím mluvčí Slávie Soni Nouzákové, že je vše v pořádku. „Všechny tyto peníze prošly přes účty v českých bankách, byly řádně zaúčtovány a ví o nich finanční úřad. Související smlouvy a další dokumenty následně prověřoval finančně-analytický útvar ministerstva financí i policie,“ řekla.

Pokud exministr při vyplňování majetkového přiznání pochybil, může podle současného zákona dostat pokutu ve výši maximálně 50 tisíc korun. Sankci by mu však mohl uložit jen příslušný obecní úřad, nikoli Sněmovna, uvedla ČT.

V souvislosti s tímto případem uvažuje ČSSD o novele zákona o střetu zájmů. Minulý týden to oznámil předseda strany Bohuslav Sobotka. Politici by podle ní měli podávat majetková přiznání ještě tři roky po skončení výkonu funkce, přiznání by se měla soustředit na jednom místě a mandátovému a imunitnímu výboru Sněmovny by měla novela dát oprávnění pokutovat poslance a senátory, kteří by zákon porušili.

 
© opona2009.zacit.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma