Login:
Heslo:
 
Reklama: Wifi Analyzer Užitečná aplikace pro Androida
Navigace: Obecná porada o nápravě /OPONA/ > DŮLEŽITÉ > Státní dluh narůstá.

Státní dluh narůstá.

http://berossos.blog.cz/1109/statni-dluh-narusta 

Čtvrtek v 21:24 | .Vladimír Berossos

Nárůst státního dluhu za 24 hod. činí přibližně 670000000. Cesta k bankrotu se otevírá:
Vzpomínáte na předvolební kampaň a fiktivní složenky p. Kalouska TOP 09, které neomaleně nechal doručovat do domácností? V tu dobu činil státní dluh necelý 1.3 bilionu korun. Tady stojí za to připomenout, že nevyšší nárůst státního dluhu byl za vlády ODS p. Topolánka, kdy byl ministr financí p. Kalousek. Mnozí z Vás sedli na lep nově vzniklé strany se starými "politiky" ta vznikla především proto, že strana Lidová, ve které do té doby působil p. Kalousek ztratila v očích veřejnosti důvěru a p. Kalousek se právem obával, že tím pádem ztratí politickou moc v zemi a tím také luxusní plat, když připočteme další nemalé příjmy za členství různých výborů, podvýborů, členství v dozorčích bradách. Asi se moc nespletu, když řeknu, že si p. Kalousek odhadem může přijít tak na půl mil. měsíčně a není to jediný "politik" s tak nadstandartním příjme za státní pokladny - našich daní.
Kdyby celá politická skvadra v ČR peníze, které jsou nad trojnásobek průměrné mzdy, byly automaticky převedeny třeba na provoz dětských domovů a tělesně postiženým To se však nestane, raději ještě zvýší DPH či spotřební daň Nelekejte se trojnásobku průměrné mzdy, pokud by se tak stalo, viděli by jste o kolik, by se průměrná mzda v ČR snížila.
Tento článek však píšu ze zcela jiného důvodu, protože za ministrování pana kalouska a této vlády opět zaznamenáváme značný nárůst státního dluhu, ten stoupl na 1,782 biliónu, představuje 48,1 procenta HDP
Zahraniční dluh České republiky v letošním druhém čtvrtletí stoupl o 32,2 miliardy korun na 1,782 biliónu korun. Nyní tak představuje 48,1 procenta hrubého domácího produktu (HDP). V meziročním srovnání se dluh zvýšil o 65,7 miliardy korun, oznámila ve čtvrtek Česká národní banka (ČNB).
Zahraniční zadlužení se zvýšilo ve všech sektorech ekonomiky, v nejvyšší míře k němu přispěl nárůst závazků podnikového sektoru.
Podle ČNB zahraniční závazky se splatností delší než jeden rok naplňují 73,1 procenta celkové výše dluhu. Objemově nejvýznamnější je zahraniční zadluženost podniků, která představuje 48,9 procenta celkového dluhu. Na celkovém čísle se podílí vládní sektor 25,9 procenta.
Největší část představují půjčky a dluhopisy
Bankovní sektor, který na občanech tvrdě vydělává (úroky a různé poplatky) také zadlužuje stát
K růstu zahraniční zadluženosti bankovního sektoru přispěl v nejvyšší míře nárůst vkladů zahraničních investorů. Podíl zahraničních závazků bankovního sektoru včetně ČNB zaujímá 25,2 procenta.
"Zvýšení zahraničního dluhu se ve struktuře podle instrumentů promítlo v navýšení podílu dluhopisů, krátkodobých instrumentů peněžního trhu a závazků vůči zahraničním přidruženým podnikům na úkor poklesu zastoupení půjček a obchodních úvěrů," uvedla centrální banka. Dluhopisy a půjčky představují 62,4 procenta zahraničního dluhu.
  A to byl p. Kalousek vyhodnocen, jako nelepší ministr financí. Ti kdo p. Kalouska takto ohodnotili se nejspíš živí lysohlávkou a přikusuji k tomu makovice. Ba ne, to je jinak, tady je eminentní zájem dostat co nejvíce zemí do dluhové pasti, tak jako se to již povedlo s Irskem, Islandem,...

 
© opona2009.zacit.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma
počítadlo toplist