Login:
Heslo:
 
Reklama: Bezpečnostní schránka Co to je bezpečnostní schránka.

Velký sněm

V sobotu 19. ledna proběhl v Praze v Národním domě Velký sněm. Zúčastnilo se ho několik stovek lidí. Ze známějších politiků senátor Tomio Okamura a poslanec za Věci veřejné Vít Bárta. Hlavním organizátorem sněmu byl Slávek Popelka.
     Hlavním tématem sněmu byla změna politického systému a prosazování principů přímé demokracie. Pavel Kohout přítomné seznámil s návrhem nové ústavy a bylo rozhodnuto na tomto návrhu dále pracovat a prosazovat ho. Sněm prohlásil současnou vládu za nelegitimní. Předmětem kritiky se také staly církevní restituce.
     Jen okrajově na sněmu zaznělo, že i absolutní demokracie nezaručuje rovnost, pokud není rovný přístup k médiím. A rovný přístup není proto, že někdo média vlastní, popřípadě si je může koupit na rozdíl od jiného. Takže demokracie bude spravedlivá teprve tehdy, až budou rovné majetky a tím bude zabráněno možnosti ovlivňovat média prostřednictvím bohatství. A k tomu, aby toto nastalo, musí být změněn celý společenský systém, nejenom systém politický. A toto si na sněmu uvědomovala jen menšina a mnozí by to jistě ani neprosazovali.
 
Jan Sedláček

 

 
© opona2009.zacit.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma